Fatih Altaylı’dan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral’a: Resmî sıfatının arkasına saklanmış bir yaratık…

Gazeteci Fatih Altaylı, kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral‘la hakkında, “Resmî sıfatının arkasına saklanmış bir yaratık ölmüş babama “iblis” diyecek kadar kendinden geçiyor ve ağır hakaretler sıralıyor.” diyerek dava açacağını duyurdu. 

Altaylı bugünkü yazısının “Terbiyesiz” başlıklı bölümünde şu ifadeleri kullandı: 

Farkındasınızdır, iktidar tarafında bana yönelik bir saldırı için fırsat kollayan, fırsat bulamazsa yalan ve iftira ile fırsat yaratmaya çalışanlar var.

Bunun temel nedeni benim sanki normal, demokratik, medeni, hukukun üstün olduğu bir ülkede yaşıyormuş gibi davranmaya devam etme konusundaki ısrarım.

Dediğim gibi bana saldırmak için fırsat kolluyorlar. Bulamazlar ise fırsatı üretiyorlar.

Önceki gün Youtube programımda Eren Erdem ve Battal İlgezdi gibi CHP içinde “mezhepçi” siyaset yapmaya çalışanları eleştirirken “Mezhep aidiyeti üzerinden, cemaat tarikat zart zurt aidiyeti üzerinden” siyaset yapmayı eleştiriyorum.

Birileri bu “aidiyet” kelimesini alıyor, “ayet” yapıyor ve benim ayetlere hakaret ettiğimi ileri sürerek binlerce trol ile hakkımda linç kampanyası başlatıyorlar.

Sonra da bu trol saldırısı vasıtasıyla hakkımda inanılmaz bir hızla soruşturma açılmasını sağlıyorlar.

Hadi bu bildik bir şey.

Ama yetmiyor.

Resmî sıfatının arkasına saklanmış bir yaratık ölmüş babama “iblis” diyecek kadar kendinden geçiyor ve ağır hakaretler sıralıyor.

Elbette bunu dava edeceğim.

Bakalım rahmetli babama kadar uzanan bu hakaretlerine yargı ne diyecek.

Gerçekten merak ediyorum.”

Yazının tamamını okumak için

Ne olmuştu? 

Fatih Altaylı, YouTube yayınında, yerel seçimlere ilişkin seçmenin yönelimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Altaylı, “Biz herhangi birimiz mezhebi aidiyetten dolayı mı oy veriyoruz? Veya bir cemaat, bilmem zart zurt ayetinden dolayı mı herhangi bir partiye oy veriyoruz. Konuşulmaması gereken bir şey bu; ama birileri CHP’yi sürekli olarak bu noktaya çekmek, burada değerlendirmek ve böyle bir içerisine sokmaya çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya platformu X’te sözleri gündem olan Altaylı’ya Oktay Saral tepki gösterdi.

Saral, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Altaylı’yı hedef göstererek, “Fatih Altaylı denen insan suretine bürünmüş mendebur iblisin evladı herhalde kendini Hollanda ya da Danimarka’da yaşadığını zannediyor” dedi.

Paylaşımında Altaylı’ya hakarette bulunan Saral, şu ifadeleri kullandı:

“İslama ve Kur’an’a aleni olarak hakaret eden bu mürted zındık için saniye dahi geçmeden gereken yapılmalı aksi halde müslümanların infialine sebebiyet verecek nahoş olaylar yaşanabilir.Ajan olarak bu ülkede müslüman kılıklı dolaşan bu alçak yakalanıp en ağır cezaya tabii tutulmalıdır.”


TIKLAYIN – Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral, Fatih Altaylı’yı hedef aldı: Bu alçak yakalanıp en ağır cezaya tabii tutulmalıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x