HÜDA PAR’dan Cumhur’a dört büyükşehirde destek

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ankara’da Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde seçim beyannamesini açıklayarak partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösteren Yapıcıoğlu, “Zalimler tek saf halinde siyonizmin arkasını kolluyor, ona destek oluyor” ifadelerini kullandı.

“Halkın hizmetinde olması gereken belediyeler, maalesef kimileri tarafından kişisel ve grup menfaatleri için bir rant kapısı haline getirilmiştir” ifadelerini kullanan Yapıcıoğlu, “Halkımızın bu gidişattan rahatsız olduğunu görüyor ve diyoruz ki çaresiz değilsiniz. Hizmete talibiz, dürüst belediyecilik ve gerçek hizmet inşallah bizimle olacak. Halkımızın dürüst belediyecilik ve gerçek hizmetle tanışma vakti gelmiştir” dedi.

Açıklamalarının ardından partisinin 5’i büyükşehir olmak üzere 27 il ve 58 ilçe belediye başkan adayını açıklayan Yapıcıoğlu, “Ankara ile 3 büyükşehirde, büyükşehir belediye başkan adayı çıkarmayacağız. Bu iller büyüklük sırasına göre İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa” ifadelerini kullandı.

HÜDAPAR’ın Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kerbela Şanlı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Çalhan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Dinç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veysel Yavuz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayın ise Kenan Çil olduğu açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x