Rıdvan Dilmen’den Çok Konuşulacak İddialar: Erdoğan’ın “Neden Suudi Arabistan?” Sorusuna Mehmet Büyükekşi Bu Yanıtı Vermiş

29 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Galatasaray-Fenerbahçe maçı yaşanan kriz nedeniyle oynanmadı. Suudi yönetiminin Atatürk formalarına ve “Yurtta sulh cihanda sulh” pankartına izin vermemesi nedeniyle kulüpler maça çıkmama kararı aldı.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen Habertürk’te katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi arasında geçen konuşmayı anlattı.

Dilmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Büyükekşi’ye “Niye Riyad’da oynayacaklarını ve kulüplerin bu karara ne dediğini sorduğunu” belirtti.

ERDOĞAN NİYE RİYAD’DA OYNANACAĞINI SORMUŞ

Dilmen, şunları anlattı:

“Ben Mehmet Büyükekşi’yi birkaç ay önce aradım. Dedim ki, “Nereden çıktı bu Suudi Arabistan’da maç oynamak. Burada oynamak varken, kaldı ki çok tartışılıyorsunuz. Taraftar grupları ve bütün medya burada oynanmasını istiyor.

Dedim ki, Sayın Cumhurbaşkanımızla böyle bir konuyu konuştunuz mu. Dedi ki, ‘Ben kulüplere sordum. 4 milyon Dolar para var, kazanan şu kadar alacak, kaybeden bu kadar alacak.’ Teklifi TFF başkanımız Ali Bey ve Dursun Bey’e iletiyor. Onlar da kabul ediyorlar.

Sonra hakkını helal etsin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bana, “Ben de Büyükekşi’ye niye orada oynayacaklarını sordum” dedi. Büyükekşi de diyor ki, ‘iki kulübe para kazandıracağız’. Peki ‘kulüpler ne dedi’ diyor? ‘Kulüpler de kabul etti’ deyince ‘O zaman tamam’ diyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x