Ak Parti Belediyesi Deprem Yardımlarını Sattı İddiası!

CHP Grup Başkanvekili Sinan Budak, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde depremzedelerr için toplanan yardımların marketlere satıldığını iddia etti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri büyük bir yıkıma yol açmıştı. Depremin ardından bazı belediyeler depremzedelere ulaştırmak için yardım toplamıştı.

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde de depremzedeler için yardımlar toplandı. Fakat Boğazlıyan Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Sinan Budak, bu yardmların ihtiyaç sahiplerine gitmediğini iddia etti.

Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’ün haberinde yer alan iddialarda Sinan Budak, toplanan yardımların seçim öncesi vatandaşlara dağıtılmak üzere bazi marketlere verildiğini söyledi.

CHP Belediye Grup Başkanvekili Budak, “Depremden sonra yapılan yardımlardan bebek maması, çocuk bezi, yağ ve hijyen malzemesi gibi ürünler bazı marketlere verilmiş. Seçimden önce vatandaşlara dağıtılması söylenmiş.” iddialarında bulundu.

Budak, Boğazlıyan Belediyesi yetkililerinin deprem yardımlarını marketlere verip “Para istemiyoruz, ama seçim zamanı ihtiyaç sahiplerine vereceğimiz yardım fişleri karşılığında insanlara ücretsiz ürün verin” teklifinde bulunduğunu söyledi.

İddiaların ardından market yetkililerinin ifadesine başvuruldu. Cumhuriyet Başsavcılığına ifade veren market ortaklarından biri, iddiaları onayladı. Kendi telefonundan gönderdiği mesajları savcılıkla paylaştı.

“İfadede belirttiğim her şey doğrudur” diyen market ortağı, deprem yardımlarını markette sattıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x