Oyun Dünyasının Efsanesi Kojima ve Fatih Akın Görüşmesi Türk Oyuncuları Umutlandırdı

Oyun dünyasının yaşayan efsanesi ve Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın’ın bir arada olduğu görüşme fotoğrafı Türk oyuncuları hayli umutlandırdı. Online bir toplantıda bir araya gelen ikilinin görüşmesinin detayları ise merak konusu oldu.

Oyun dünyasıyla içli dışlı olup da Hideo Kojima adını duymamış olan yoktur.

Kariyerine Konami’de başlayan ve şirket çatısı altında Metal Gear Solid gibi efsane bir seriye imza atan Hideo Kojima şirketten olaylı ayrılığı sonunda kendi stüdyosunu kurdu ve Death Stranding ile yine beğenileri toplamayı başardı. Şimdilerde Death Stranding 2 üzerinde çalışan Kojima’nın sinemaya olan hayranlığı ise herkesçe biliniyor.

Ödüllü yönetmen Fatih Akın ise göğsümüzü kabartan isimlerden.

Türk asıllı yönetmen Duvara Karşı ile Berlin’de Altın Ayı’ya uzanırken kariyerine pek çok önemli film ve ödül de sığdırmayı başardı. Son filmi Altın Eldiven ile de övgü toplayan Akın filmin ardından Kojima ile Tokyo’daki Kojima Productions ofisinde de bir araya gelmişti. Kısacası kendileri hayli sıkı fıkılar diyebilriz.

Hideo Kojima ve Fatih Akın bu kez de online bir görüşmeyle bir araya geldiler.

Fatih Akın ile bir araya geldikleri görüşmeyi Twitter hesabı üzerinden paylaşan Kojima kareyi ‘With Fatih Akin?’ notuyla takipçilerine sundu. Kojima daha öncesinde de Akın ile Kojima Productions ofisinden fotoğraflarını paylaşmıştı.

Kojima’nın paylaşımını gören Türk hayranlarda ise bir heyecan hasıl oldu!

Bir dönem hakkında “yeni Silent Hill oyunu mu?” tartışmaları dönen Abondoned oyununun geliştiricisi Hasan Kahraman’ın aslında Hideo Kojima oludğu geyiği de unutulmadı.

Sinema dünyasıyla hayli içli dışlı olan Hideo Kojima’nın Fatih Akın ile görüşmesinin detayları ise şimdilik muğlak.

Death Stranding’te adeta bir yıldızlar geçidi yapan, başrolünü Norman Reedus ve kötü adamımızı ise Mads Mikkelsen’in canlandırdığı oyunda pek çok ünlü isme ek olarak ünlü yönetmen Guillermo del Toro’yu da görmüştük. Ne dersiniz, Death Stranding 2’de Fatih Akın’ı da görür müyüz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x