Tuncay Özkan yine baltayı taşa vurdu: Aksoy beraat etti

GAMZE İŞLER

CHP’li Serdar Aksoy Menemen belediye başkanlığı döneminde sahte imza nedeniyle cezaevine girdi. Menemen Belediyesi AKP meclis üyesi Aydın Pehlivan’ın belediye başkan vekili olarak seçilmesiyle AKP’ye geçti. Serdar Aksoy CHP Genel Başkan yardımcısı ve İzmir milletvekili Tuncay Özkan’ın İzmir belediyelerini Engin Özkoç’la birlikte dolaşarak kendisine ait olan “Güneşim Medya Şirketi” ve asansör firması And Mühendislik’e iş verilmesi istemesi ve Başkan Serdar Aksoy’un bu şirketlerle çalışmamasının sonucunda yaşanan gerçekleri “korkmuyorum” diyerek OdaTV İzmir Haber Müdürü Gamze İşler’e anlatmıştı.

Serdar Aksoy’un CHP içerisindeki ve özellikle İzmir belediyeleriyle İzmir milletvekili Tuncay Özkan’ın “kişisel rant” ilişkileri hakkında OdaTV’ye yaptığı açıklamalar gündemi sarstı. Aksoy, Belediye Başkanlığının düşürülmesinin nedeninin ise Tuncay Özkan’a rant sağlamadığı için kendisine kurulan bir komplo olduğunu iddia etti.

CHP’den üç isim hakkında flaş hamleGüncel
Tuncay Özkan’dan Cemal Canpolat’a… Milyonlarca dolarlık arazi kavgası: CHP’li Başkan açıkladı, KRT bu işin neresinde?Güncel

Serdar Aksoy OdaTV’ye verdiği röportajda Tuncay Özkan’ın “AND” asansörü İzmir’deki belediyelere nasıl pazarladığını anlatarak, Kanal Türk’ü FETÖ’ye (Fetullahçı terör örgütü) sattığını, ANKA Haber Güneşim Ajans ve KRT ‘nin CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’a ait olduğunu ifade ederek , bu gelirlerin nereden geldiğini CHP’nin sorgulaması gerektiğini söyledi ve Özkan’ın da açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatması gerektiğini ifade etti.

Tuncay Özkan, Serdar Aksoy’un bu iddialarını sosyal medya hesabından yalanlayarak kendisine dava açacağını yazdı.

ÖZKAN AÇTIĞI DAVAYI KAYBETTİ

Serdar Aksoy’un iddialarına karşılık Tuncay Özkan İzmir 2. Asliye Ceza Mahkemesine suç duyurusunda bulundu. Özkan’ın “AND” asansörü İzmir’deki belediyelere nasıl pazarladığı, Kanal Türk’ü FETÖ’ye (Fetullahçı terör örgütü) sattığı, ANKA Haber, Haber Güneşim Ajans ve KRT ‘nin CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’a ait olduğu iddialarına yönelik, Özkan’ın açtığı hakaret davası Aksoy’un beraat kararı ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x